Ģimenes studijā apspriestie darba un ģimenes saskaņošanas jautājumi

15.07.2018

Ģimenes studijā tiek diskutēti aktuāli temati un aplūkoti jautājumi par ģimenēm būtisko gan sadzīves līmenī, gan politikas veidošanas līmenī.  Raidījumos piedalās gan vecāki, gan dažādu jomu speciālisti, gan arī politikas veidotāji. Vairākos raidījumos piedalījušies arī projekta „Elastīga bērnu uzraudzības pakalpojuma nodrošināšana darbiniekiem, kas strādā nestandarta darba laiku” dalībnieki.

Ģimenes studijas visi raidījuma ieraksti pieejami šeit.

Ir daži raidījumi, kuros ir vērts ieklausīties viedokļos, pieredzē un idejās tieši saistībā ar darba un ģimenes dzīves līdzsvarošanu.

2017.gada marta raidījumā aktualizēti jautājumi par uzticamu auklīšu meklējumiem bērniem.

Pieredzē par auklītes meklējumiem savam bērnam dalās mamma Laura Karlsone, par pieredzi auklītes darbā stāsta auklīte Ance, Izglītības kvalitātes dienesta valsts pārstāve Jana Veinberga mudina auklītes reģistrēties. Liepājā jau desmit gadus darbojas aukļu dienests. Par tā darbību, vecāku un aukļu sadarbību pilsētā stāsta Liepājas pirmsskolas izglītības iestādes „Liepiņa” vadītāja Agnese Verbele. Labklājības ministrijas pārstāve Iveta Baltiņa stāsta par projektu – algot bērnam aukli vecākiem ar nestandarta darba laiku.

Raidījuma pilns ieraksts pieejams šeit.

 

 2017.gada novembra raidījumā akcentēta nozīme vecākiem pavadīt vairāk laika kopā ar bērniem.

Kā panākt, lai bērni ir pilnvērtīgi aprūpēti un ģimenē kopā pavadītais laiks būtu kvalitatīvs, Ģimenes studijā vērtē psiholoģe Kristīne Balode, vecāku organizācijas Mammamuntetiem.lv vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa, teātra režisors, aktieris Jānis Znotiņš un mamma un pasniedzēja Cirka skolā Madara Garklāva. Lai veicinātu vecākus pavadīt vairāk laika kopā ar bērniem, Labklājības ministrijas iniciētā projekta „Maziem mirkļiem ir liela nozīme” ietvaros ir izstrādāts informatīvais materiāls, kurā apkopotas 1000 idejas, kā kvalitatīvi pavadīt laiku ar bērniem.  Šo informatīvo e-bukletu var saņemt ikviens interesents, tas ir brīvi lejupielādējams.

Raidījuma pilns ieraksts pieejams šeit.

 

 2017.gada septembrī Ģimenes studijā saruna to, kāds ir ģimenei draudzīgs darba devējs un vai ir vienkārši būt ģimenei draudzīgam darba devējam.

Raidījuma viesi: korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja Dace Helmane, "Amigo" vadītājs Artūrs Freimanis un socioloģe, ģimenes un darba līdzsvara eksperte Viola Korpa.

Raidījuma pilns ieraksts pieejams šeit.

 

 2017.gada novembrī Ģimenes studijā  par pašvaldību atbalstu ģimenēm. 

Diskusijā piedalījās Babītes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Ence un daudzbērnu ģimeņu biedrības "Babītes ģimenes" pārstāve Laura Strauta, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Reģionālās politikas departamenta direktors Raivis Bremšmits, savukārt Latgales studijā diskusijai pievienojas Preiļu novada priekšsēdētāja Maruta Plivda un Preiļu ģimeņu atbalsta centra “Puķuzirnis” pārstāve, daudzbērnu mamma Anita Gāga.

Raidījuma pilns ieraksts pieejams šeit. 

 

2018.gada februāra raidījumā tiek iepazīstināts plašāk ar programmu “Māras solis” - ko tā paredz un kāda šobrīd ir demogrāfiskā situācija Latvijā, kas darāms, lai to uzlabotu.  

Ģimenes studijā diskutē demogrāfs Ilmārs Mežs, Latvijas Bērnu labklājības tīkla projektu vadītāja Daiga Eiduka un vecāku organizācijas mammamuntetiem.lv vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa. Pa tālruni sazināmies ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Pabalstu metodiskās vadības daļas vecāko eksperti Aivu Zīrāku. Viņa skaidro, kādas izmaiņas no 2018. gada ir ģimenes valsts pabalstu jomā. Viedokli par demogrāfijas situāciju Latvijā izsaka audžumamma Ārija Martukāne.

Raidījuma pilns ieraksts pieejams šeit.

 

2018.gada jūnija raidījums veltīts akcijai “Es audzinu viens”, kuras ietvaros vecāki bez maksas varēja saņemt ne tikai profesionālu psiholoģisko atbalstu, bet arī vērsties pēc informatīvas palīdzības konkrētās situācijas risināšanā.

Par akcijas mērķi un to, kāds atbalsts un psiholoģiskā palīdzība nepieciešama vecākiem, aizbildņiem, adoptētājiem, kā arī audžuvecākiem, kuri ikdienā audzina bērnu vieni paši, un ar kādām grūtībām nākas saskarties, saruna Ģimenes studijā. Raidījuma viesi: Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Ģimeņu ar bērniem atbalsta dienesta vadītāja Amanda Vēja un VBTAI psiholoģe Marija Sorokina, mamma Vineta Rassa, tētis Arnis Pooks un mediatore un sistēmiskā ģimenes psihoterapeite Lelde Kāpiņa.

Raidījuma pilns ieraksts pieejams šeit.

 

2018.gada maija raidījumā galvenā uzmanība veltīta jautājumiem, kas saistīti ar atgriešanos darbā pēc bērna kopšanas atvaļinājuma.

Un kā veiksmīgāk sabalansēt darba un ģimenes dzīvi turpmāk, kas jādara jaunajiem vecākiem un cik saprotošs un atbalstošs šai ziņā var būt darba devējs, lai visi justos laimīgi un apmierināti ar dzīvi, Ģimenes studijā vērtē Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja Dace Helmane, uzņēmuma “Ergo apdrošināšana” valdes locekle Ingrīda Ķirse un Labklājības ministrijas padomnieks Kārlis Eņģelis. Pa tālruni sazināmies ar Tiesībsarga biroja Sociālo, ekonomisko un kultūras tiesību nodaļas vadītāju Inetu Rezevsku un uzņēmuma “Tieto Latvia” personāla daļas vadītāju Antru Lazdiņu. Pieredzē dalās kolēģis Jānis Ramāns, kurš izmantoja iespēju doties bērna kopšanas atvaļinājumā.

Raidījuma pilns ieraksts pieejams šeit. 

 

 

 

Nosūtīt šo rakstu uz e-pastu:

16 + 2 =
Aprēķiniet un ievadiet rezultātu, piemēram, '1+3' gadījumā ievadiet 4